Не палити: 7 корисних ідей, що робити з опалим листям

Не палити: 7 корисних ідей, що робити з опалим листям

Що зазвичай робить більшість з нас з опалим восени листям? Палить! Але робити цього аж ніяк не можна. Об этом сообщает ukrkryvda.in.ua со ссылкой на СМИ.

Найперше це заборонено законодавством України. По-друге, спалювання листя несе загрозу не лише вашому здоров`ю, а нерідко і життю, а й призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також зникнення певних видів тварин.


При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря виділяється до 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали й низка канцерогенних сполук, а також діоксини та діоксани – одні з найотрутніших речовин для людини. Потрапляючи у людський організм, вони пригнічують імунну систему, руйнують гормони і вітаміни.


Що ж робити, якщо не спалювати, – запитаєте ви. Наші журналісти підготували добірку порад з цього приводу.


1. Зробіть листовий перегній. Його можна виготовити у мішках. Продають навіть спеціальні мішки для листового перегною. Хоча звичайні теж підійдуть – їх проколюють, наповнюють листям, утрамбовують та зволожують (мішки повинні постійно бути вологими). І складають так, аби не заважали. І через рік-півтора компост буде готовий. Листовий перегній – це чудовий засіб поліпшення грунту, хороша мульча і підкислювач для вирощування рослин-ацидофілів.


2. Розкидайте вологі листки на вільних ділянках ґрунту. Вони будуть природною мульчею, яка зупинить ріст бур’янів, вивітрювання ґрунту і вимивання з нього мінеральних речовин. Навесні перепріле листя потрібно буде зібрати граблями або перекопати з грунтом.


3. Використовуйте листя для компосту. Фермери кажуть, що можна це робити у спеціальній ямі чи компостній купі. Для цього товстий шар листя (сантиметрів на 30-40) пересипають гноєм (якщо його немає – згодиться ґрунт) і так перемежовують, допоки не закінчиться листя. Шар ґрунту при цьому повинен бути не більше ніж 5 сантиметрів. Підготовлений компост можна накрити плівкою або будь-чим іншим, щоб його не намочив дощ. Такий компост буде готовий уже наступного року.


4. Сухе листя можна використовувати як утеплюючий та теплоізоляційний матеріал для укриття троянд на зиму. Таким же чином можна вкривати гортензії та інші теплолюбні чагарники, які бояться морозів, а також рослини у горщиках.


Щоправда, використовувати рекомендується тільки абсолютно сухе листя здорових рослин. В іншому випадку можуть завестися шкідники і початися хвороби.


5. Застосуйте ефективний спосіб прибирання листя з газону. З настанням сухої погоди пройдіться по ньому газонокосаркою. Подрібнене листя залишиться на траві і незабаром просто розчиниться в грунті галявини, при цьому поліпшивши його склад.


6. Опале листя дерев подрібніть і перемішайте з однорічними бур’янами. У бур’янів видаліть коріння, квіти і насіння. Покладіть суміш у пластиковий пакет і поставте для компостування. Час від часу струшуйте пакет або перемішуйте його вміст. Коли розкладання закінчиться, ви отримаєте хороший дрібний грунт для вирощування кімнатних рослин і розсади.


7. Використовуйте опале листя для декору. Зберіть найбільш оригінальні і красиві листки і зробіть з них осінні декоративні композиції, також їх можна використовувати для занять з дітьми.


Джерело статті: “https://zt.20minut.ua/Podii/ne-paliti-7-korisnih-idey-scho-robiti-z-opalim-listyam-10948991.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя